Dereotu Hemoroid Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
20 Haziran 2024

Dereotu Hemoroid Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Dereotu, hemoroid sorunu için uygulanması önerilen bir bitkisel tedavidir. Son dönemlerde çocuklarda bile görülmeye başlayan ve oldukça rahatsızlık veren hemoroid, ileri düzeylerde ciddi sıkıntılara sebep olabilir. Hemoroid hastalığının varlığı tespit edildiği zaman mutlaka tedavi süreci başlatılmalıdır; aksi halde sorun başka problemlere yol açabilmektedir.

Basur Nedir?

Halk dilinde basur veya mayasıl olarak bilinen hemoroid, anüs içerisinde bulunan toplardamarların, artan basınç nedeniyle genişlemesi ve makat bölgesinden dışarı çıkması neticesinde oluşan bir rahatsızlıktır. Dışarı çıkan damarlar kırmızı ve mor renktedir. Damar tahribatı ve delinmesi sonucunda fazla kanama olabilir. Basur çoğunlukla 50 yaşından sonra görülmektedir. Hemoroid olarak adlandırılan yapı, bedende aslında yer alan yapısal bir oluşumdur. Anal kanaldaki bu damarsal yapı, kronik kabızlık durumunda, gebelik döneminde, damar duvarlarının doğuştan güçlü olmaması nedeniyle genişleyebilir. Bununla birlikte hareketsiz yaşam, fazla kilo, alkol kullanımı, bisiklet yarışı gibi makat bölgesine zarar verebilecek sporlar yapmak, sürekli oturma gerektiren mesleklerde çalışmak, yeterince lifli gıda tüketmemek ve bağırsak kısmında meydana gelen tümörler, basur rahatsızlığının en bilinen sebepleridir. Basurda en belirgin belirti kanamadır. Hastalar, kanama sırasında kan geldiği şikayetiyle doktorlarına başvururlar. Makat bölgesinde yanma ve kaşıntı yakınmaları bulunur. Dışkılama sonrasında ağrı hissi artar. Makatta çatlaklar meydana gelir. Basur sonucunda oluşan damar yumaklarının içinde bulunan kan pıhtılaşabilir. Sonrasında farklılaşmış bir doku meydana gelir.

Dereotu Kürünün Faydaları

Dereotu, içerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde hemoroid tedavisinde etkili olabilir. İşte dereotunun hemoroid için bazı faydaları:

  • Anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.
  • Bağırsak sağlığını destekler.
  • Kan dolaşımını düzenler.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Basur (Hemoroid) İçin Dereotu Kürü

Ünlü bitki bilimci İbrahim Saraçoğlu, basur tedavisi için bitkisel kür olarak dereotunu öneriyor.

Dereotu Kürü Nasıl Yapılır?

Basur tedavisi için dereotu kürü İbrahim Saraçoğlu tarafından bir ay süresince uygulanması önerilmektedir.

Bu kür için gerekli olan tek şey, taze yeşil dereotudur. Gün içerisinde 3 defa, sabah, öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce her seferinde bir tutam dereotu ağızda iyice çiğnenir ve ardından bir bardak su içilir. Aç karnına, bir tatlı kaşığı dolusu ya da birkaç dal yeşil dereotunu bir süre çiğnedikten sonra 2-3 yudum su ile yutulur. İbrahim Saraçoğlu’nun dereotu kürü, hemoroid ve basura karşı muhteşem etkileri olan bitkisel bir çözümdür. Dereotu kürü bir ay yani 30 gün süresince uygulanmalıdır. Dereotu kürü, basur veya hemoroid tedavisinde yapılacak en basit ve en etkili kürdür. Bu kür hem tedavi edici hem de hemoroid veya basurun tekrar oluşmasını önleyicidir.

Dereotu Hemoroid Yorumları

soru

Yasemin yilmaz

09 Mayıs 2024 Perşembe

Yaklaşık iki ay önce bir ameliyat geçirdim ve çok yoğun antibiyotik tedavisi gördüm ve zaten var olan hemoroid problemim çekilmez bir duruma geldi ve bu dere otu kurunu denedim şu an çok rahatladım ve bırakmayı hiç dusunmuyorum

Cevap yaz
cevap

Admin

09 Mayıs 2024 Perşembe

Geçmiş olsun, ameliyat sonrası yaşadığın sorunların hafiflemesine sevindim. Dere otu kurunu kullanmaya devam ederek rahatladığını dile getirmişsin, umarım bu rahatlama kalıcı olur. Herhangi bir yeni tedavi ya da kür uygulamadan önce doktoruna danışmayı unutma.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Dereotu Hamileler Yiyebilir  mi?

Dereotu Hamileler Yiyebilir mi?

Popüler İçerikler

Dereotu Neye İyi Gelir?

Dereotu Neye İyi Gelir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Dereotu Tiroid Belirtileri ve Tedavisi

Dereotu Tiroid Belirtileri ve Tedavisi

Dereotu Zayıflatır mı?

Dereotu Zayıflatır mı?

Dereotu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Dereotu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Dereotunun Faydaları Nelerdir?

Dereotunun Faydaları Nelerdir?

Dereotu Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi

Dereotu Alerjisi Belirtileri ve Tedavisi